Als je mij een beetje kent, (bijvoorbeeld door me te volgen op instagram) weet je dat ik ALL about het Human Design experiment ben. Uit je hoofd, in je lijf. Leuk, de kennis, maar waar het écht verschil gaat maken, is als je het gaat toepassen in je dagelijkse leven. Een van de vormen die dat ondersteunen en waar ik groot fan van ben, zijn Human Design immersions. Misschien heb je er mij wel eens over horen vertellen. Een aantal dagen met volle focus in het Human Design experiment. Voelen, ervaren, proberen, experimenteren. Ik vind ze waanzinnig impactful, en raad het iedereen aan die een grote stap in zijn of haar Human Design experiment wil maken.
En guess what: er is er op korte termijn weer een in Europa! (of naja, Europa… Engeland. Relatief dichtbij dus!). Op 1-3 mei is er een immersion in Glastonbury – UK. Maar daar kom ik zo op.
Wat is een Human Design Immersion?
Een Human Design immersion is een meerdaagse workshop waar je in een groep begeleid gaat experimenteren met de Human Design kennis. De kern daarin is het voelen en ervaren, en daarna bespreken en uitwisselen wat je hebt ervaren.
Wellicht heb je wel eens van Mary Ann Winiger gehoord. Zij is degene die de vorm van immersions heeft ontwikkeld in opdracht van de Human Design grondlegger Ra Uru Hu, toen hij nog leefde.
Een van de grote elementen ervan is dat je aan de slag gaat met verschillende aura oefeningen. Zo ga je ervaren wat de impact is van jouw aura, maar ook de impact van anderen op jouw energie. Je gaat oefenen met onder andere je strategie en met jouw unieke autoriteit. Hoe voelt dat voor jou, hoe werkt dat voor jou?
Het is een omgeving waar er veel aandacht wordt gegeven aan het voelen van de energie. Uit je hoofd in je lijf dus.
Het experiment loopt door buiten de workshop
Wat ik zo fijn vind aan een Human Design immersion is, naast dat je met gelijkgestemden bent en kunt verbinden, dat het experiment ook doorloopt buiten de workshops. Tijdens de lunch, als je s’avonds uiteten gaat, of als je de dag na de workshop nog met iemand afspreekt.
Doordat je zo doordrenkt (immersed) wordt in de ervaring, sijpelt het door alles heen in het dagelijkse doen. Daarom vind ik het zelf ook van grote toegevoegde waarde dat je even helemaal uit je eigen omgeving bent, niet thuis slaapt, en je hoofd zich even niet bezig hoeft te houden met andere verplichtingen en dagelijkse dingen zoals de zorg voor je kinderen.
Je creëert een soort bubbel met elkaar, om je daarin helemaal onder te dompelen (immersing) in het Human Design experiment. Een veilige plek om te leren, te experimenteren, te ervaren, te voelen. Los van alle aangeleerde conditioneringen en rollen die je misschien thuis wel hebt. Een schone lei en omgeving om jezelf te gaan ontdekken.
De immersion waar mijn Sacrale Autoriteit inklikte
Ik heb ondertussen meerdere Human Design immersions gevolgd, en er zelf ook een gegeven/begeleid. Mijn eerste Human Design immersion was heel impactful. Het was in de voor-zomer van 2022. Ik was al ruim 2 jaar met Human Design bezig, en hoewel ik het experiment wel aan was gegaan, voelde mijn experiment nog een beetje ‘flimsy’. Ik voelde het wel, maar VOELDE ik het ook? (Achteraf gezien: niet op hetzelfde niveau)
De Human Design immersion waar ik toen was, werd begeleid door Koen Hillewaert en Laura da Represa. Een projector en een manifesting generator.
Naast dat ik een groot inzicht kreeg in mijn gedefinieerde hartcentrum, werd in die paar dagen ook mijn sacrale autoriteit aangewakkerd. Niet een beetje, maar die begon opeens in vuur en vlam te communiceren. Een heel bijzondere ervaring, en het begin van een grote transformatie voor mij en groei in mijn Human Design experiment.
Sindsdien ben ik bij meerdere immersions geweest, en heb ik mijn eigen Sacral Immersion (alleen voor generators en MGs) gegeven samen met een vriendin.
Vriendschappen met mede Human Designers in het experiment
Gezien ik ondertussen meerdere internationale immersions en Human Design experiences heb meegemaakt, heb ik hier veel verschillende diepe vriendschappen aan over gehouden. Hele bijzondere mensen, die ik nog steeds regelmatig spreek. (En veelal weer zie op andere events waar ik bij aansluit).
Doordat je door zo’n intensieve tijd met elkaar heen gaat, werkt dat heel verbindend. Je staat zo afgestemd op jezelf tijdens zo’n immersion, dat je ook heel goed kunt aanvoelen welke mensen goed bij jou passen. Ook is het ontzettend fijn om op die manier aan je Human Design netwerk te bouwen. Mensen die je niet met grote ogen en een ‘koekoek’ blik aankijken als je het hebt over waar je nu mee aan het experimenteren bent.
Welk niveau heb je nodig om mee te doen aan een immersion?
In principe kun je met elk niveau mee doen. Ikzelf zou aanraden dat je wel de basisprincipes kent of vooraf even goed opzoekt. Of je ze al duidelijk voelt en volgt, dat doet er niet toe, daar ga je mee experimenteren tijdens de immersion. Maar het is fijn als je in elk geval de terminologieën kent van Type, Autoriteit, Strategie, en gedefinieerde of ongedefinieerde energie-centers.
Verder is het je overgeven aan de ervaring.
Immersion op 1-3 mei 2025 in Glastonbury, United Kingdom
Een bevriende manifestor, die ik heb leren kennen bij de verschillende immersions, is Pavaka. Pavaka is een 5/1 pure individual emotional manifestor. Ze heeft al verscheidene events gehost waaronder meerdere manifestor retreats, en samenwerkingen met Mary Ann Winiger. Pavaka kwam 13 jaar geleden in aanraking met Human Design, en is al 12 jaar intensief en radicaal aan het experimenteren met haar eigen design.
Begin mei zal ze naar Engeland afreizen om daar een driedaagse immersion te begeleiden. Heel uniek, want zover ik weet de enige Immersion tot dusver die gehost wordt door een manifestor.
Door het design van Pavaka, dat van een pure individuele manifestor, brengt zij mutatie. En dat voel je. Het belooft dus een heel bijzondere immersion te worden. Ook gezien de energie van Glastonbury die heel uniek en voelbaar schijnt te zijn.
Wil je ook bij deze immersion zijn? Meer informatie en aanmelden kan via deze link.
Goed om te weten: de voertaal van de immersion zal Engels zijn. Tot 15 maart geldt er een early-bird korting.
Mijn ervaringen met Pavaka, een 5/1 emotionele manifestor
Ik leerde Pavaka kennen tijdens een immersion die ik bijwoonde in Stockholm. Ik vond manifestors altijd heel moeilijk te peilen. Kon ik nou voelen wanneer iemand een manifestor was? Bij een oefening waar ik met een blinddoek opzat, had Pavaka besloten mij die ervaring te schenken. Ik had eerder nog niet echt contact met haar gehad. De manifestors van de groep zaten telkens bij elkaar, en ik vond ze maar intimiderend.
Tijdens een oefening dat ik met een blinddoek op zat, kwam ze (stilletjes) op me aflopen. Ik voelde haar energie. Ik hield mijn hand omhoog. STOP. Ik beschreef de ervaring toen alsof iemand met een ballon tegen mijn buik aanduwde. Toen ik eenmaal stop zei dacht ik dat ze op maximaal een meter van me af zou staan. Het voelde wel als dichtbij genoeg. Toen ik mijn blinddoek afdeed was ik verbouwereerd. Ze stond nog bijna aan de andere kant van de zaal, maar ik had haar ZO duidelijk gevoeld! Het was een heel impactvolle oefening die me nog lang bijblijft.
De jaren erna heb ik het privilege gehad om haar vaker te ontmoeten, en bijna alle ontmoetingen waren leerzaam en impactful. Op een marktje na een immersion, waar ik duidelijk kon voelen na een kletspraatje dat ze klaar was met het gesprek en haar aura mij afstootte. (Met een paar seconden erna haar informing: ik ga weer verder)
Maar ook op het Human Design festival in Sofia begin 2024, waar ze een zeer impactvolle talk gaf over hoe het voor haar is om een manifestor te zijn. Ik zat in aura met haar, in de zaal. Bewust. Omdat dat wat zij uitdraagt meer is dan de woorden die ze zegt. Het is een frequentie overbrenging. Het gaf me kippenvel.
Interesse in de Human Design immersion in Glastonbury?
Wil jij dit soort ervaringen ook meemaken? Ontdekken wat er te voelen valt, hoe jouw strategie en autoriteit voelen, hoe de aura’s van andere typen voelen in een ‘gecontroleerde’ omgeving? Waar je kunt toetsen en delen wat de ander ervaart tijdens dezelfde experience.
Ik ben zijdelings betrokken bij de immersion, en sta in contact met Pavaka. Heb je meer informatie nodig over de immersion, heb je vragen of wil je in gesprek over mijn ervaringen en wat je kunt verwachten? Via deze link kun je ook in contact komen met mij, (rechtsboven de whatsapp knop) en specifieke vragen stellen over de Immersion.
Zie ik je daar?
PS Is dit niet helemaal jouw cup-of-tea en wil je liever vanuit huis een grote stap zetten met je Human Design experiment, en ben je een Generator of Manifesting Generator, check dan mijn mentorship.











